Témata
Reklama

Interroll Pallet Control PC 6000 umožňuje dopravu palet bez náporového tlaku

Společnost Interroll rozšiřuje svůj koncept decentralizovaného řízení a pohonů, který je už léta úspěšně používán s 24V DC pohony Interroll Roller Drive a řídicím systémem Interroll MultiControl pro zónovou bezdotykovou akumulaci. Nyní tedy nabídka zahrnuje také speciální řešení pro dopravu palet.Společnost Interroll Group, přední světový dodavatel řešení pro zajištění toku materiálu, nyní umožňuje realizovat dopravu palet s bezdotykovou akumulací. Nová řídicí jednotka Pallet Control 6000, která je již dostupná na trhu, je klíčovou komponentou kompletního řešení, jehož dalšími součástmi jsou dopravníkové válečky, řídicí systém MultiControl a pohon Interroll Pallet Drive. To dovoluje pro pohon dopravníku používat 400V AC motory.

Nové řešení umožňuje dosáhnout nepřerušovaného, bezproblémového toku materiálu: až dosud byly paletové dopravníky s bezdotykovou akumulací obvykle spojeny s velkými náklady na řízení prostřednictvím softwaru v programovatelném automatu (PLC) a na pomocnou pneumatiku, zajištující automatický pohyb zboží z překládacího bodu např. ke stohovacímu zařízení nebo vysokozdvižnému vozíku ve skladu. Ovšem řešení od firmy Interroll eliminuje potřebu centralizovaného připojení k PLC a jeho programování. Nová řídicí jednotka slouží jako vazba mezi pohonem a osvědčeným systémem MultiControl, který zajišťuje kompletní logické řízení pro dopravníky s bezdotykovou akumulací.

Paletový dopravník používající techniku Interroll je energeticky úsporný, protože není v provozu po celou dobu v celé své délce. Obvykle jej lze rozdělit do různých zón, které jsou potom podle potřeby automaticky aktivovány a deaktivovány. Výhodou je, že elektřina je spotřebovávána jen tehdy, když je v dané zóně přepravováno zboží. Pohon palety je tedy aktivován jen v těch okamžicích, kdy je to třeba pro optimální tok palet. Integrovaná funkce softstartéru omezuje rozběhový moment, což snižuje zatížení všech mechanických komponent a zajišťuje optimální zrychlení palety. Řídicí modul Pallet Control také reguluje doběh palety po té, co je pohon Pallet Drive vypnut.

Reklama
Reklama
Reklama
Nejmodernější doprava palet s řídicím systémem Interroll Pallet Control PC 6000Dalším přínosem tohoto řešení je jeho kompaktnost: bubnový motor pohonu Interroll Pallet Drive má stejné rozměry jako válečky dopravníku. Může být proto zcela bez problémů zabudován do profilu dopravníku. To znamená, že pohonná jednotka nepotřebuje žádné místo navíc a dopravník může být umístěn přímo na podlahu nebo vestavěn do otočného stolu. Ve srovnání s řešeními využívajícími externí motor s převodovkou to představuje značnou úsporu místa.


Použití systému MultiControl, certifikovaného pro PROFINET, EtherNet/IP a EtherCAT, umožňuje snadno vizualizovat celou řízenou soustavu dopravníků. Je proto velmi jednoduché ji ovládat.

Systém má mnoho funkcí určených pro preventivní údržbu. Softwarový nástroj Pallet Control Configurator, který lze stáhnout ze stránek firmy Interroll, umožňuje snadno měnit parametry nebo obrátit směr otáčení bez nutnosti přepojovat kabel. Využívá se přitom rozhraní USB, které je součástí systému Pallet Control. Je možné měřit okamžitý proud a spotřebu a naměřené hodnoty průběžně zobrazovat. Navíc je zobrazována celková doba provozu příslušného pohonu Pallet Drive, což umožňuje včas naplánovat potřebnou preventivní údržbu. Tím se omezují požadavky na údržbu a zkracuje doba odstávek na minimum. Ochranný tepelný rozpínací kontakt a kontinuální analýza proudové spotřeby chrání pohon Pallet Drive před přetížením. Volitelná brzda pohonu Pallet Drive může být také aktivována z řídicího systému Pallet Control. Alternativně může systém Pallet Control aktivován jinými 24V digitálními vstupy nebo analogovým vstupem 0 až 10 V DC.

Toto řešení je vhodné pro palety o hmotnosti do 1 250 kg a pro rychlosti dopravníku do 0,22 m/s. Pokrývá tedy všechny běžné aplikace paletových dopravníků na trhu.

Zdroj: Tisková zpráva Mepax


Obrázek:

Reklama
Firmy
Související články
Digitalizace ropného průmyslu z Čech

Pojmy jako digitalizace a automatizace nejsou v průmyslu žádnou novinkou. Dávno víme, že zavádění nových moderních technologií do vnitřních procesů firem je mimo jiné klíčem k efektivnosti, úspoře nákladů, a tím i větší konkurenceschopnosti a uplatnění na trhu. A nezáleží na tom, v jakém oboru se firma pohybuje. 

Související články
Lineární polohovací systémy se zlepšenou flexibilitou

Sledovací systém iTRAK od společnosti Rockwell Automation aktuálně představuje v rámci smart řešení jedno z nejinovativnějších řešení pohybu na současném trhu. Jedná se o modulární odstupňovaný systém s lineárním motorem, který umožňuje nezávislé řízení několika iniciátorů na lineárních nebo nelineárních drahách. iTRAK nahrazuje mechanická zařízení jednoduchými a efektivními softwarovými profily, které nastavují nové parametry rychlosti a flexibility v oblasti automatizace.

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Související články
Autonomní mobilní roboty jdou na dračku

Na začátku letošního roku zaznamenala společnost Mobile Industrial Robots (MiR), jež vyrábí autonomní mobilní roboty (AMR), rekordní poptávku po těchto strojích. Ve srovnání se stejným obdobím roku 2020 firma v prvním čtvrtletí letošního roku navýšila prodej o 55 % a zažila tak nejlepší první kvartál ve své historii.

Technologické trendy 2021 #4 Industrializace umělé inteligence

Transformace stávajících technologií a vznik nových je tak rozsáhlý a rychlý, že ten, kdo chce držet krok a sledovat veškeré změny, se stává v podstatě celoživotním lovcem nových objevů a poznání. Technologický pokrok jde ruku v ruce s růstem ekonomickým a v některých případech stojí za průlomovými změnami. Společnost Deloitte každoročně připravuje studii Deloitte Tech Trends. Nejinak tomu i letos. Pojďme se dnes zaměřit již na čtvrtý trend – industrializaci umělé inteligence MLOps (Machine Learning Operations).

Technologické trendy 2021 #3 Transformace dodavatelských řetězců

Transformace stávajících technologií a vznik nových je tak rozsáhlý a rychlý, že ten, kdo chce držet krok a sledovat veškeré změny, se stává v podstatě celoživotním lovcem nových objevů a poznání. Technologický pokrok jde ruku v ruce s růstem ekonomickým a v některých případech stojí za průlomovými změnami. Společnost Deloitte každoročně připravuje studii Deloitte Tech Trends. Nejinak tomu i letos. Pojďme se dnes zaměřit na třetí trend, který práve nyní v době pandemie koronaviru hraje jednu z klíčovích rolí a to transformace dodavatelských řetězců.

Reklama
Předplatné MM

Dostáváte vydání MM Průmyslového spektra občasně zdarma na základě vaší registrace? Nejste ještě členem naší velké strojařské rodiny? Změňte to a staňte se naším stálým čtenářem. 

Proč jsme nejlepší?

  • Autoři článků jsou špičkoví praktici a akademici 
  • Vysoký podíl redakčního obsahu
  • Úzká provázanost printového a on-line obsahu ve špičkové platformě

a mnoho dalších benefitů.

... již 25 let zkušeností s odbornou novinařinou

      Předplatit