Nejpevnější díly automobilové karoserie jsou vyráběny převážně z mangan-borové martenzitické oceli, která vyniká vysokou pevností až 1 500 MPa. S takto vysokou mezí pevnosti jsou však spojeny značné potíže při výrobě konečného tvaru dílů. Síly potřebné při tváření za studena by byly obrovské, navíc martenzitická ocel nedisponuje dostatečnou tažností. Z toho důvodu je nutné použít metodu kalení ve formě označovanou jako hot stamping, a to buď přímou, nebo nepřímou. U nepřímé varianty je díl nejdříve tvářen za studena, pak převeden do austenitického stavu zahřátím a následně zkalibrován a zakalen v chlazené formě. U přímé varianty nedochází k předtváření za studena, nýbrž celá operace tváření včetně kalení probíhá v chlazené formě.
Ocel 22MnB5, která se užívá běžně v automobilovém průmyslu, je většinou tvářena přímou metodou. Přístřih z feriticko-perlitické oceli o mezi pevnosti 600 MPa je zaustenitizován po dobu několika minut při teplotách nad 880 °C. Tvářením a rychlým ochlazením ve formě je pak dosaženo martenzitické struktury.
Tvářením za tepla je tedy možné dosáhnout požadovaného tvaru a pevnosti dílu. Nicméně při austenitizaci přístřihu dochází při styku jeho povrchu se vzduchem k oxidaci a oduhličení. Za účelem zamezení tomuto jevu jsou materiály určené ke tváření za tepla povlakovány ochrannými vrstvami, většinou na bázi Al-Si.
Povlaky Al-Si jsou na plechy nanášeny metodou žárového pokovování a nejčastěji mají chemické složení 87 % hliníku, 10 % křemíku a 3 % železa. Jejich složení se v průběhu procesu výroby dílu však výrazně mění.
Povlak o výše uvedeném chemickém složení má teplotu tání zhruba 600 °C, což je z hlediska procesu, kdy je potřeba překročit teplotu pro austenitizaci přístřihu (845 °C) nevyhovující. Během ohřívání však dochází k difuzi prvků ze základního materiálu do povlaku a naopak za tvorby fází na bázi Al-Fe, které mají mnohem vyšší teplotu tání než povlak o původním chemickém složení.