Mému startu do praxe předcházela dvouletá zkušenost na pozici obchodního manažera společnosti MM Cité, kterou moji starší spolužáci Radek Hegmon a David Karásek založili na základě vítězství v soutěži vypsané společností Dopravní podnik Zlín-Otrokovice. Tito mladí designéři se rozhodli na poli městského mobiliáře pokračovat a dále ho rozvíjet. Trh byl v té době značně zanedbaný, pamatujeme si jistě všichni zastávkové přístřešky z vlnitého plechu, rozbité lavičky apod.
Toto odvětví mělo samozřejmě také svoji obchodní stránku. Investory těchto komodit byly úřady městských částí a také mediální agentury, které mobilář městské části zainvestovaly a výměnou neodváděly po dohodnutou dobu městu žádné poplatky z příjmů z reklamy. Vedle toho se začaly objevovat v tisku zmínky o chystané výstavbě rychlodrážních koridorů. Mojí pilotní úlohou bylo pokusit se dostat firmu na České dráhy, našeho možného klíčového zákazníka. Pamatuji si, že jsem jezdil na jednání za státními úředníky, za projektanty a dodavatelskými firmami s barevnými xerokopiemi zlínských zastávek - o tištěném katalogu nemohla být z ekonomických důvodů a malého počtu realizací řeč. Měl jsem jediný argument, a sice, že naše firma má velkou výhodu spočívající v tom, že kromě konstrukce a výroby má také vlastní designérské studio, ve kterém nové věci vznikají. Zároveň je tvorba designérů ovlivňována poznatky se zpracováním oceli, což vede k velmi efektivnímu spojení.
S ohledem na tuto skutečnost jsem se tedy neostýchal na poradách za účasti i tří desítek lidí mluvit o našem systému zastřešení výstupů z podchodů a ostrovních nástupišť, byť v té době nikdo z naší firmy ani nevěděl, jaká je vlastně předepsaná světlost takového zastřešení. Takže se až na základě kladných odezev na náš aktivní přístup začal ve zlínském podkroví u Graubnerů mobiliář pro dráhy navrhovat.
Několikrát jsem díky designu a využití kreativity zachránil nebo dokonce akceleroval obchodní příležitost. Jednání se státním sektorem má svá specifika a naše mladá firma bez kontaktů a historie neměla dopředu moc šancí uspět. Jednoho dne jsem tak na kontrolním dnu schytal řadu připomínek, mezi nimi také tu, že naše lavičky se možná hodí do MHD, nikoliv však na dráhy, kde po nocích spávají opilci, když jim po cestě ze zábavy ujede vlak. Moje reakce byla velmi jednoduchá. Poděkoval jsem panu inženýrovi za úžasný námět a slíbil jsem, že v rámci národní sounáležitosti vyhovující lavičky zdarma pro České dráhy vyvineme. Záleželo nám totiž, podobně jako jistě i jemu, především na tom, aby měli zahraniční cestující dobrý dojem z místa, kde se s naší zemí poprvé setkají. Z tehdejší začínající firmy MM Cité je mj. zásluhou velmi aktivního marketingu a využití designu jako nástroje podpory budování značky úspěšná firma s tisícemi realizací nejenom na dominantní části rychlodrážních koridorů v ČR, ale také v desítkách zemí na dalších kontinentech se stabilizovanou pozicí jednoho s nějvětších českých exportérů designu.